Hampshire

 

 

 

Dámy a páni zde Vám představujeme plemeno Hampshire

 

Hampshire je Anglické masné,tmavohlavé polojemnovlné plemeno s krátkou vlnou.Bylo vyšlechtěno v hrabstvích Hampshire,Wiltshire,Dorzet a Berkshire na začátku 19. století křížením plemen wiltshirehornxberkshire knot,uznáno v roce 1959 a plemenná kniha byla založena v roce 1890.Podílelo se na vzniku mnoha plemen na celém světě.Chová se v Evropě,Americe,Australii a Africe.                          Plemený Beran

 f

Barva hlavy,uší a nohou je černohnědá až černá,barva vlny bílá,rouno je vyrovnané,sortiment vlny BC-C.Vyznačuje se poměrně značným obrůstem nohou a hlavy.Ovce jsou velkého tělesného rámce,hruď široká a hluboká.Hlava a krk krátké,uši široké a středně dlouhé.Trup je válcovitého tvaru na nízkých silných končetinách.Osvalení hřbetu,vnější a vnitřní kýty dobré.Obě pohlaví jsou zásadně bezrohá.

 

                                       Po návštěvě kadeřníka,v období říje.

Ovce jsou rané,mléčné a náročné na celoroční vyrovnanou výživu.Jsou dobře přizpůsobivé i drsnějším klimatickým podmínkám.Jehnice lze zapouštět v 10-12 měsících při hmotnosti 45kg.Živá hmotnost bahnic je 65-75kg,beranů90-120kg.Plemeni vyhovuje spíše oplůtkový systém pastvy.Plemeno se chová v různých zemích a např.Americký typ má větší tělesný rámec.U nás se chová v omezeném počtu od roku 2002.Plodnost na obahněnou ovci je 150-160%,živá hmotnost jehňat ve 100 dnech věku 30-35kg,denní přírůstek v odchovu a výkrmu 300-350g,roční střiž potní vlny bahnic 3-3.5kg,beranů 3.5-4.5kg,délka vlny 6-8cm,výtěžnost vlny 50-55%.

 

Tak co jsi o tomto plemeni myslíte teď?Naše bahnice sí své porody odbývají v zastřešených boxech v ideálních podmínkách.V průběhu laktačního období jsou vydatně přikrmovány.Se svým potomstvem zůstávají ustájeny ještě měsíc po porodu.Pokud Vás toto plemeno zaujalo a rozhodli jste se pořídit si pár oveček,můžete nás kontaktovat na již zmíněných adresách.

 

Tottaly copy.jpg

Aktuálně

Najděte si nás na Facebooku,a přidejte se k nám.Sledujte průběh života na Farmě,aktuální nabídky a bavte se se zvířátky.Těšíme se na Vás.

https://www.facebook.com/
facebook-icon.jpg

Kontakt:

Ing Nikola Brožová
Michal Jurášek
Svaryšov 1
Tel:739 62 62 10
Email:nebesti.certici@seznam.cz

Najdete nás zde